ساعت کاری 10:00-20:00

خ. فرخی – پاساژ شقایق – ط ۳ – واحد ۱۵

09134520800

قبول وکالت در دعاوی ارث و وصیت

۱- ارث به معنی مال یا حقی است که پس از مرگ شخص به باز ماندگانش می رسد، مانند مواد ۸۶۲ و ۸۶۳ قانون مدنی
۲- به مفهوم ترکه : ترکه دارایی به جای مانده از مورث است. این دارایی حاوی دو بخش منفی و مثبت است : بخش مثبت اموال وحقوق و مطالباتی است که به وراث می رسد و بخش منفی دیون وتعهدات است که در دارایی می ماند و باید از محل آن پرداخته شود.

وکالت دعاوی ارث و وصیت

۱- نکته قابل توجه در ارث این است که واقعه ارثیه (وراثت) بعد از فوت، محقق میشود در حالیکه بسیاری ازمردم وحتی افراد تحصیلکرده  بر این باورند که مثلا چون پدرشان دارای اموال است، از او توقع دارند سهم الارث خود را بدهد، در حالیکه هر گاه پدرشان فوت کند چنانچه از اموالی از او موجود باشد میان وراث او قابل تقسیم است نه در زمان حیات پدر!

۲- نکته دیگر که برخی می اندیشند که دیون مورث به وراثش انتقال می یابد، که البته شاید از حقوق کشوری مانند فرانسه این مطلب را در یافته باشند ولی در حقوق کشور ایران دیون مورث هرگز به وراثش منتقل نخواهد شد و دیون وی را از محل دارای خود وی پرداخت می نمایند و وراثان هیچگاه تعهدی بیش از ترکه نمی توانند داشته باشند.

نکته دیگر این است که ایرانیانی که خارج از ایران زندگی میکنند واقامت کشور خارجی را دارند، قانون حاکم بر ارث آنان قانون ایران است نه دولت متبوع خارجی.

تقسیم ارث
مسائل مربوط به وصیت بیش از ثلث ترکه
تنظیم وصیت نامه
تحریر ترکه

اطلاعات تماس وکیل

اگر درخواست اخذ وکیل برای دعاوی ارث و وصیت در یزد را دارید، تیم حقوقی خانم معصومه قلیچ با بهره مندی از وکلای متخصص آماده ارائه خدمات حقوقی وکالتی در این زمینه می باشد. برای اطلاعات بیشتر و اخذ نوبت مراجعه می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.